Prizmatik Su Depoları

Modüler Su Deposu

Günümüzde yaşam tarzları değiştikçe su kullanımı ve su depolama işlemleri için farklı çözümler üretilmektedir. Modüler su deposu nedir sorusunun yanıtı tam olarak bu çözümlere karşılık gelmektedir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına ve alanlarına göre ergonomik bir biçimde kurulabilen modüler su depoları tercihe göre bir alandan başka bir alana kolaylıkla taşınabilir ve yeniden monte edilebilmektedir.

Modüler su depoları kullanıcıların tercihlerine göre özel olarak üretilebildiği gibi hazır olarak da sunulabilmektedir. Prizmatik modüler su deposu paslanmaz ve hijyenik özelliklere sahip, mikrop veya yosun gibi zararlı bileşen barındırmayan, sızdırmaz özellikli, demonte olabilen, yeniden kolaylıkla kurulabilen ve yedek parçaya ihtiyaç duymayan modüler depo çeşitlerindendir. Prizmatik depolar sayesinde kullanıcıların ihtiyaçlarına göre dikey ve yatay olmak üzere birçok şekil ve tonaj özellikli depo sahibi olmak mümkündür. Bu sayede su depolama ihtiyacının olduğu her alanda rahatlıkla kullanılabilen seviye göstergesi, taşma borusu, alt ya da üst kapak bağlantıları ile hidrofor gibi sistem gereksinimlerini düzenli bir şekilde çalışmakta, su depolama ve su kullanma tecrübesi oldukça kolay bir şekilde yaşanabilmektedir.

Prizmatik Su Deposu

Prizmatik su depoları çeşitli malzeme tercihi ile sızdırmaz parça özellikli olarak üretilebilen, kurulumunda ise modüler olarak işlem yapılabilen insan sağlığına uygun ve kullanıcı dostu bir depo çeşididir. Su deposu olarak prizmatik depoların kurulum mantığı birbirine eşit olan genellikle de paslanmaz çelik malzemeden üretilen eş ölçülü parçaların bir araya getirilmesinden oluşmaktadır. Prizmatik su deposu isteyen kullanıcılar 1 ya da 3 tonluk su deposu gibi farklı tonajlarda depo tercihinde bulunabilir, su deposu da bu halde istenilen alanda uzman ekipler tarafından çok kısa sürede kurulabilmektedir.

Prizmatik su depoları, genel olarak bazı sistem gereksinimlerine sahiptir. Hidrofor bağlantısı, taşma borusu, kapak bağlantıları ya da vana bağlantıları gibi parçaların yine paslanmaz, mikrop üretmez veya yosun tutmaz özellikleri sayesinde istenilen alana, tercih edilen ebatlarla rahatlıkla kurulabilmektedir.

Su deposu fiyat skalası göz önüne alındığında 5 tonluk su deposu fiyatları ile 1 tonluk su deposu fiyatları arasında fark olması gayet doğaldır. İstenilen modüler su deposu için kullanılacak olan birim fiyatı malzeme miktarı ile işçiliği de kapsadığından fiyatlar arasında da farklılık meydana gelmektedir.

Krom Su Deposu

Su deposu özellikleri arasında paslanmaz özellikli nitelikli malzemelerden üretilen su depoları en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Prizmatik krom su deposu, temelde diğer prizmatik depo türleri ile aynı üretim ve kullanım prensiplerine sahiptir. Prizmatik depolarda temel mantık, her bir parçasının eşit ve özdeş olarak istenilen malzemeden üretimi, parçaların da istenilen yerde ve alanda montajlanmasıdır. Plaka parçaları paslanmaz çelik su deposugalvaniz su deposu ya da krom su deposu özellikli olabilmektedir. Malzeme tercihinde ise kullanıcıların ihtiyaç ve seçimine göre değişmektedir.

Isı ve ışık geçirmeyen özellikleri ile krom paslanmaz malzeme, prizmatik su depolarının daha sağlıklı ve dayanıklı bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Modüler su depoları arasında yer alan prizmatik su depoları, kolayca kurulabilen ve istenilen durumda demonte edilip, yeniden kurulabilmektedir. Temizlik ve bakım özellikleri açısından da oldukça rahat bir kullanım sunan krom su depoları yosun, küf, mikrop gibi sağlığa zararlı organizmaların üremesini de engellemektedir.

Modüler su deposu fiyat aralıkları ise kullanılması istenilen malzeme, şekil ve tonaj özelliği bakımından değişiklik göstermektedir. Bu açıdan krom su depoları 1 ton, 3 ton, 5 ton ve daha fazla tonaj özelliğine göre değişmektedir.

GRP Su Deposu

Yaygın olarak bilinen adı Glass Fiber Reinforced Composite olan grp su deposu bu teknolojideki en son yeniliklerden biridir. Türkçe’de cam takviyeli polyester olarak da bilinen grp malzemesi sağladığı bir çok avantajdan ötürü su depolarında da sıklıkla tercih edilen bir malzeme haline gelmiştir. Grp malzeme teknolojisi üzerindeki bilimsel ve teknik çalışmalar devam ettiği gibi oldukça geniş sektörlerde çelik veya benzeri malzemelerin yerine tercih edilebileceği öngörülmektedir.

Grp prizmatik modüler su depoları‘nın sunduğu avantajlar ise oldukça fazladır. Prizmatik modüler su depoları sanayi kullanımından kişisel kullanım tercihlerine kadar yaygınlık göstermektedir. Bu tür içerisinde grp su depoları ise malzeme kullanımının sunduğu avantajlardan dolayı bir adım öne çıkmaktadır. Grp su depoları;

  • Kurum maliyeti açısından düşük,
  • Darbeye, yangına ve hava koşullarına dayanıklı,
  • Antibakteriyel,
  • Çevre dostu,
  • Şekil, ebat, renk ve tasarım açısından esnek,
  • Ömür boyu dayanıklı,
  • Kimyasal dayanımı yüksek,
  • Hafif,
  • Bakım gerektirmeyen özellikleri ile prizmatik modüler su depoları arasında öne çıkmaktadır.
Modüler Su Deposu

Daha kaliteli ve teknolojik üretimler yapabilmek için Modüler su depoları, insanlığın hizmetindedir. Gelişen teknoloji ile beraber modüler su depoları, kendini…

Karavan Su Deposu

Modüler Su Deposu Günümüzün değişen ihtiyaçlarına karşılık su depoları da bu ihtiyaçları karşılar şekilde değişmiştir. Su ihtiyacının olduğu her alanda…

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti 0

Sepette ürün yok.